Jesteś na stronie:

II Kongres Forum Postępu

W dniu 27 maja 2017 roku w Warszawie odbył się II Kongres Forum Postępu, organizowany przez FAE. W trakcie kongresu przedstawiono główne konkluzje z projektu „Tożsamość i wizerunek Lewicy”, realizowanego wspólnie z FEPS z Brukseli. Celem obrad było podsumowanie działalności Forum od czasu I Kongresu, który odbył się w czerwcu 2016 r. oraz przedyskutowanie nowych wyzwań, wobec których staje polska lewica. W Kongresie wzięło udział ponad 120 osób z różnych środowisk lewicowej inteligencji, organizacji społecznych i ugrupowań politycznych lewicy. 

Odbyły się dwie dyskusje panelowe: 1) „Tożsamość I Wizerunek Lewicy”  (Krzysztof Gawkowski, Barbara Nowacka, Bartosz Rydliński, Michał Syska, Anna Skrzypek) oraz 2) „Postępowa i Sprawiedliwa Europa. Socjaldemokratyczna Wizja UE” (Magda Leszczyna-Rzucidło, Andrzej Rozenek, Maria Skóra, Andrzej Szejna, Ireneusz Bil). 
 
Oprócz dwóch paneli, odbyły się także cztery grupy dyskusyjne:
 
Narodowy Kapitalizm „Planu Morawieckiego”: Wyzwania dla Lewicy (Moderacja: Agnieszka Wiśniewska, wprowadzenie do dyskusji: Michał Sutowski)
 
Samorząd Terytorialny: Postępowa Odpowiedź na Współczesne Wyzwania
(Moderacja: Paulina Piechna-Więckiewicz, wprowadzenie do dyskusji: Jan Kazimierz Czubak)
 
Przegrani Globalizacji, Kryzys Demokracji i Prawicowy Populizm 
(Moderacja: Michał Syska, wprowadzenie do dyskusji: Janina Petelczyc)
 
Edukacja dla Postępu, Postęp dla Edukacji
(Moderacja: Karolina Zioło-Pużuk, wprowadzenie do dyskusji: Adam Ostolski)
 
 
Więcej: www.forumpostepu.pl