Jesteś na stronie:

Zaproszenie: Konferencja "Odpowiedzialność i Rozwój" z udziałem Pascala Lamy, byłego dyrektora WTO-Światowej Organizacji Handlu

Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae oraz Fundacja Europejskich Studiów Progresywnych (FEPS) zapraszają na konferencję "Odpowiedzialność i rozwój – postępowe postulaty dla Europy i świata." która odbędzie się 25 kwietnia br. w godz. 9.30-15.30 w Hotelu Bellotto (d. Pałac Prymasowski), ul. Senatorska 13/15 w Warszawie.

Podczas konferencji zostanie zaprezentowana Deklaracja tzw. Grupy Lamy’ego pt.: "Najpierw człowiek i ziemia: nowa globalna agenda na rzecz postępu" W prezentacji i dyskusjach udział wezmą m.in: Pascal Lamy, Alfred Gusenbauer, Yves Leterme, Tony Rope, Marek Belka oraz Aleksander Kwaśniewski.
 
 
Demokratyczny wybór; aktywne państwo opiekuńcze; globalne dobra publiczne; odpowiedzialna migracja; powszechny dostęp do służby zdrowia, opodatkowanie 1%; utworzenie Światowej Organizacji Finansowej – to tylko niektóre z postulatów, które składają się na treść deklaracji tzw. Grupy Lamy’ego. Krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, Fundacja Amicus Europa oraz FEPS zapraszają do dyskusji na temat współczesnych wyzwań dla Europy i świata oraz metod i sposobów na sprostanie im w XXI wieku. 
  
W drugiej części konferencji podejmiemy problem optymalnych warunków oraz konsekwencji przyjęcia Euro w Polsce. Proces przystąpienia do strefy Euro niesie ze sobą potencjalnie wiele politycznych i ekonomicznych korzyści, ale wiąże się z pewnymi ryzykami oraz jest niepopularny społecznie. 
  
Razem z panelistami i publicznością poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak zmaksymalizować korzyści, ograniczyć ryzyka i jednocześnie przekonać Polaków do pełnego członkostwa w Unii Gospodarczej i Walutowej. 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy program konferencji poniżej. 
  
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na j. polski i j. angielski. 
  
Liczba miejsc jest ograniczona. 
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na adres konferencje@fae.pl lub tel. +48 22 622 66 03.