Jesteś na stronie:

European Executive Forum – Leadership in changing Europe

W dniach 21-22 marca odbyła się w Warszawie pierwsza edycja „European Executive Forum – Leadership in changing Europe” zorganizowanego przez Fundację Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae” oraz Executve Club Polska.

Celem konferencji było zainicjowanie w Polsce dyskusji nad współczesnymi modelami przywództwa, które nie nadążają za zmieniającą się w zawrotnym tempie rzeczywistością. Dzięki twórczej wymianie poglądów, różnym opiniom i krytycznemu spojrzeniu uczestników kongresu przedstawione zostały pomysły, które pomogą współczesnym przywódcom stawić czoła wyzwaniu, jakim jest działanie instytucji i organizacji w nieprzewidywalnym otoczeniu rynkowym.

W debacie wzięli udział znakomici politycy europejscy, przedstawiciele biznesu i świata nauki, w tym m.in: Giuliano Amato – Premier Włoch w latach 1992-1993 i 2000-2001, José María Aznar – Premier Hiszpanii w latach 1996-2004, Alfred Gusenbauer – Kanclerz Austrii w latach 2007-2008, prof. Manfred Kets de Vries –Dyrektor Centrum Globalnego Przywództwa w INSEAD, Joschka Fischer – Minister Spraw Zagranicznych Niemiec w latach 1998-2005, Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Premierze RP, prof. Jerzy Hausner – Wicepremier w latach 2003-2005, obecnie Członek Rady Polityki Pieniężnej, Beata Stelmach – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Konferencję wsparły międzynarodowe i polskie przedsiębiorstwa, w tym: Kulczyk Holding, PKN Orlen, Energa SA, KGHM Polska Miedź, PGNiG, Microsoft, Dell, Samsung.

Kierując się osiągniętym sukcesem, współorganizatorzy podjęli decyzję o organizacji kolejnego Forum w 2014 r.