Jesteś na stronie:

"Nawalny vs. Putin. Rosja w 2021 roku"

24 lutego 2021 odbyła się dyskusja online pt. "Nawalny vs. Putin. Rosja w 2021 roku", organizowana przez Fundację Amicus Europae, Fundację Fredricha Eberta w Warszawie, New Eastern Europe oraz Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka – Jeziorańskiego.

W dyskusji wzięli udział: dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, dr Aleksandra Dienes z Regionalnego Biura Fundacji im. Friedricha Eberta na rzecz współpracy i pokoju w Europie oraz prof. Igor Gretskiy z Uniwersytetu w Petersburgu. W rolę moderatorki wcieliła się dr Iwona Reichardt z New Eastern Europe. Słowo wstępu wygłosił dyrektor Fundacji Amicus Europae, Pan Ireneusz Bil.

Pan dyrektor Bil zwrócił uwagę, że temat który został poruszony w tej debacie jest bardzo kontrowersyjny. Mamy świadomość że Navalny staje się bardzo rozpoznawalnym postacią w Rosji. Z jednej strony mamy reżim Putina i policję, która go wspiera a z drugiej strony Navalnego i jego zwolenników. Sukces będzie zależał od tego ile osób się zmobilizuje żeby iść za nim. Sam Navalny wykazał się ogromną odwagą wracając do Rosji, stając się tym samym symbolem opozycji rosyjskiej, natomiast pytanie pozostaje czy uda mu się wprowadzić zmiany w Rosji.

Paneliści dyskutowali o zbliżających się wyborach, o polityce rosyjskiej oraz o mediach w Rosji.

Zachęcamy do obejrzenia debaty w całości na Facebooku Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae www.facebook.com/fundacja.amicus.europae/videos/136646948332590


Foto: DoLasu