Jesteś na stronie:

III Forum Energetyczne w Monaco

III Forum Energetyczne w Monaco
02.06.2018

W dniu 1 Czerwca 2018 r. odbyło się w Monaco, z udziałem księcia Alberta II, III Forum Energetyczne w Monako, zorganizowane przy współpracy Fundacji Amicus Europae.

VI Bieg Wiosenny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Warszawie

VI Bieg Wiosenny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w Warszawie
31.05.2018

Fundacja Amicus Europae była jednym ze sponsorów VI Biegu Wiosennego dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży, zorganizowanego w dniu 29 maja 2018 r. przez Zespół Szkół Specjalnych nr 105 z siedzibą w Warszawie, ul. Długa 9.

Konferencja "Demokracja-Pojednanie-Przyszłość"

Konferencja
30.05.2018
W dniu 28 maja 2018 r. w Warszawie odbyła się konferencja współorganizowana przez Fundację Amicus Europae oraz Instytut Bronisława Komorowskiego pt. "Demokracja, Pojednanie, Przyszłość".
 
Celem konferencji była refleksja polityczna nad kondycją procesów pojednania w naszej części Europy oraz konsekwencjami realizacji tzw. „narodowych polityk historycznych”.

VII Polsko-Niemiecki Tandem Bezpieczeństwa

VII Polsko-Niemiecki Tandem Bezpieczeństwa
08.05.2018

W dniu 7 maja 2018 r. w Warszawie odbyła się już siódma już edycja Polsko-Niemieckiego Tandemu Bezpieczeństwa. Wprowadzenia do konferencji dokonał Przewodniczący Rady FAE, Pan Prezydent A.Kwaśniewski. Następnie odbyły się trzy sesje dyskusyjne: Strategiczna autonomia i obronność Europy. Nowa dynamika, stare wyzwania.; Bezpieczeństwo w obliczu kryzysu migracyjnego; Bezpieczne media, bezpieczna sieć?