Jesteś na stronie:

Prezentacja książki "Strategic autonomy and the defence of Europe" w Berlinie.

Prezentacja książki
28.09.2017

W dniu 22 września 2017 r. w Berlinie odbyła się prezentacja książki pod tytułem „Strategic Autonomy and the Defence of Europe. On the Road to a European Army?” wydanej w 2017 r. pod redakcją Hansa-Petera Bartelsa, Pełnomocnika Bundestagu ds. Obrony, oraz następującej po niej debacie. Spotkanie dyskusyjne odbyło się w formacie zamkniętym z udziałem ekspertów i polityków ds. bezpieczeństwa oraz integracji europejskiej. Komentarz i prezentację ksiązki dokonali Hansa-Petera Bartelsa oraz jej współautor, dyrektor FAE Ireneusz Bil.

Prezentacja w Warszawie książki "Strategic Autonomy and the Defence of Europe. On the Road to a European Army?"

Prezentacja w Warszawie książki
28.09.2017

W dniu 22 września b.r. w siedzibie FAE odbyła się prezentacja książki pod tytułem „Strategic Autonomy and the Defence of Europe. On the Road to a European Army?” wydanej w 2017 r. pod redakcją Hansa-Petera Bartelsa, Pełnomocnika Bundestagu ds. Obrony, oraz do następującej po niej debacie. Spotkanie dyskusyjne odbyło się w formacie zamkniętym z udziałem ekspertów i polityków ds. bezpieczeństwa oraz integracji europejskiej. Komentarz do prezentacji książki przez Hansa-Petera Bartelsa oraz współautora Ireneusz Bila wygłosili Michał Kobosko (Atlantic Council) oraz Krzysztof Blusz (WiseEuropa), a podsumował ją Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski. 

Dyskusja „Europa na rozdrożu: europejska perspektywa dla Ukrainy, Mołdawii i Gruzji”

Dyskusja „Europa na rozdrożu: europejska perspektywa dla Ukrainy, Mołdawii i Gruzji”
21.09.2017

W dniu 7 września 2017 r. FAE była organizatorem panelu dyskusyjnego „Europa na rozdrożu: europejska perspektywa dla Ukrainy, Mołdawii i Gruzji”na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Krynicy.

II Forum Energetyczne w Monte Carlo

II Forum Energetyczne w Monte Carlo
29.06.2017

 W dniu 2 czerwca 2017 r. w Monaco Fundacja Amicus Europae była współorganizatorem II Forum Energetycznego "Energy Security for the Future". Gościem specjalnym Forum był Jego Wysokość Albert II, książę Monaco.