Jesteś na stronie:

Konferencja „Towards Reconciliation. Experiences, Techniques and Opportunities for Europe”, Dubrownik, Chorwacja.

Konferencja „Towards Reconciliation. Experiences, Techniques and Opportunities for Europe”, Dubrownik, Chorwacja.
24.10.2010

W dniach 24-25 października 2010 roku w Dubrowniku (Chorwacja) odbyła się konferencja „Towards Reconciliation. Experiences, Techniques and Opportunities for Europe”. Głównymi organizatorami byli Europejska Rada ds. Tolerancji i Pojednania (projekt Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”) we współpracy z Fundacją Bertelsmanna i Fundacją Roberta Boscha.

"Dziesięć rekomendacji dla przyszłego Prezydenta RP w zakresie polityki zagranicznej" - specjalny projekt analityczny

30.06.2010

Fundacja Amicus Europae, nie kierując się jakimikolwiek preferencjami politycznymi czy personalnymi względem żadnego z obu kandydatów na urząd prezydenta, przygotowała zestaw bezstronnych rekomendacji i zaleceń w zakresie dziesięciu najważniejszych obecnie tematów i obszarów polskiej polityki zagranicznej. Intencją tego projektu jest wskazanie podstawowych problemów i wyzwań międzynarodowych, przed jakimi stoi dziś Polska, wraz z zasugerowaniem najbardziej optymalnych i pożądanych – w naszej ocenie – kierunków i metod ich rozwiązania.

III Międzynarodowe Forum 'Let My People Live!'

III Międzynarodowe Forum 'Let My People Live!'
27.01.2010

W dniu 27 stycznia 2010 r. w Krakowie odbyło się III Międzynarodowe Forum „Let My People Live!”. Organizatorami Forum był Europejski Kongres Żydów, Instytut Yad Vashem oraz World Holocaust Forum, Europejska Rada Pojednania i Tolerancji (ECTR), przy wsparciu Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego Amicus Europae.